Tutaj jesteś

Alarm w domu – zabezpiecz swoje mienie

8 listopada 2019 Bezpieczeństwo

Dom to miejsce, w którym powinniśmy się czuć bezpiecznie. Dodatkowo spędzamy tam czas z rodziną i z przyjaciółmi. Jednak nie możemy być w domu cały czas. Musimy chodzić do pracy, robić zakupy, itp. Również w nocy nie możemy stale pilnować, czy ktoś nie wchodzi na nasz ogród.

Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą?

Przede wszystkim musimy mieć ogrodzony teren wokół domu. Płot powinien być metalowy zaostrzony na górze. Dzięki temu będzie to dość duże utrudnienie do pokonania dla potencjalnego włamywacza. Dodatkowo w ogrodzie możemy zamontować oświetlenie na czujniki ruchu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, gdy ktoś chodzi po naszych terenie.

Drugą ważną sprawą jest zamontowanie alarmu. Jest to dobra opcja, ponieważ w trakcie ewentualnego włamania usłyszą go sąsiedzi, którzy na pewno zareagują na widok włamywacza w ich okolicy. Alarm w domu powinien znajdować się na drzwiach wejściowych. Gdy tylko ktoś bez naszej wiedzy otworzy drzwi to zawyje alarm. Razem z alarmem warto zatrudnić ochronę, która w razie włamania szybko zareaguje. Opłaty za tego typu usługi nie są bardzo duże, ponieważ z reguły całe osiedla domków korzystają z usług tej samej firmy.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest wybór odpowiedniej lokalizacji domu. Przed zakupem, bądź budową domu powinniśmy wybrać odpowiednią lokalizację. Najlepiej, żeby w okolicy było dużo innych domów. W końcu nie ma lepszej ochrony od sąsiadów, którzy spędzają czas na pracy w swoich ogródkach i mogą w wolnych chwilach zerknąć, czy nic się u nas nie dzieje. Dodatkowo warto wybrać strzeżone osiedle. Na płocie możemy przywiesić tabliczkę danej firmy ochroniarskiej, co powinno skutecznie zniechęcić od kradzieży.

Co jeszcze możemy zrobić?

Ostatnią rzeczą, którą możemy zrobić jest zainstalowanie monitoringu. powinien on obejmować dom z każdej strony, bramę wjazdową i najlepiej ogródek. Takie rozwiązanie powinno na dobre odstraszyć złodziei. Jeśli mimo zabezpieczeń ktoś zdecyduje się nas okraść, to dzięki kamerom w łatwy sposób dotrzemy do przestępców. Dodatkowo warto zachęcić sąsiadów do zamontowania kamer wokół domu. Czasem potencjalny złodziej może kręcić się w okolicy przez jakiś czas i rozglądać się. Jeśli zobaczy gdzie mamy kamery to może w łatwy sposób je ominąć. Wtedy z pomocą przyjdą sąsiedzi, których kamery zarejestrowałyby sprawców.

Dodatkowo nigdy nie możemy chwalić się przypadkowych przechodniom, lub w internecie, że wyjeżdżamy gdzieś i dom zostaje pusty. Zawsze gdy wychodzimy, a nikogo nie ma w domu, to możemy zapalić światło w pokoju na piętrze, tak żeby odstraszyć włamywacza.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?