Tutaj jesteś

Outsourcing IT w Warszawie – dla kogo, kiedy warto, ile kosztuje?

4 października 2022 Internet Outsourcing IT w Warszawie


Twoja firma wymaga fachowego wsparcia informatyka, ale nie masz środków, by go zatrudnić? Wybierz kompleksowy outsourcing IT!

Coraz więcej firm w różnych branżach wykorzystuje do codziennej działalności komputery, sieci oraz oprogramowanie. W razie pojawienia się jakichkolwiek problemów z ich działaniem może zatem dojść do zaburzenia pracy firmy. Wówczas potrzebna będzie szybka pomoc informatyka – teraz może być ona również prowadzona jako outsourcing IT w Warszawie. Na czym dokładnie polega tego typu obsługa? Kiedy warto się na nią zdecydować? Co daje i ile kosztuje?

Co to jest outsourcing IT?

Outsourcingiem określa się sposób obsługi stosowany głównie w biznesie, który polega na przekazaniu konkretnych czynności zewnętrznej firmie. Wówczas firma, która je zleca, nie musi zatrudniać własnych specjalistów, ale może korzystać z wiedzy i umiejętności specjalistów zewnętrznych.

Aktualnie outsourcing w biznesie prowadzony jest w wielu wariantach, w tym także jako outsourcing IT, czyli inaczej outsourcing informatyczny. W tym przypadku obejmuje on pełną paletę usług IT, dzięki czemu może on stanowić formę obsługi informatycznej firmy.

Gdy potrzebny jest outsourcing IT w Warszawie, jest on prowadzony dzisiaj przez wiele firm stołecznych, które specjalizują się w działalności w branży informatycznej. Ich oferty można bardzo łatwo znaleźć online i od razu zapoznać się z nimi przed zleceniem obsługi.

Outsourcing IT – jakie usługi obejmuje?

W ramach outsourcingu IT znajduje się szeroka gama usług dla biznesu. Wśród nich warto wskazać na poniższe:

  • Tworzenie i administracja sieciami informatycznymi – mają one kluczowe znaczenie dla działania każdej firmy, dlatego też outsourcing IT obejmuje również usługi w tym zakresie,
  • Wdrażanie i instalacja oprogramowania komputerowego – można otrzymać wtedy pełną obsługę przy wyborze odpowiednich programów oraz przy ich wprowadzaniu do firmy,
  • Usuwanie problemów IT – dotyczy zarówno usterek sprzętowych, jak i trudności w obsłudze oprogramowania informatycznego,
  • Wsparcie w zakresie bezpieczeństwa – firma IT może przygotować dla swojego klienta odpowiednią politykę bezpieczeństwa, przeprowadzać backupy, czyli kopie zapasowe danych, może zabezpieczyć ją przed atakami z internetu,
  • Doradztwo informatyczne – fachowa pomoc w podejmowaniu ważnych decyzji, na przykład związanych z wyborem sprzętu, oprogramowania czy usług informatycznych,
  • Szkolenia informatyczne – pomoc obejmuje wtedy przeprowadzenie przeszkolenia pracowników, na przykład w ramach obsługi programu czy pod kątem bezpieczeństwa
  • Reprezentacja klienta – pracownik firmy IT może zapewnić reprezentację w przypadku zamawiania usług czy produktów dla klienta.

Wobec tego outsourcing IT może obejmować bardzo szeroką gamę usług, wśród których każdy przedsiębiorca może znaleźć wsparcie dla siebie.

W jakich formach oferowany jest outsourcing IT?

Usługi outsourcingowe w branży informatycznej są oferowane klientom na kilka sposobów, co przekłada się również na rodzaj wybranej oferty oraz związane jest z pojawiającymi się problemami.

W przypadku awarii często prowadzona jest obsługa przez help desk. To rodzaj zdalnej obsługi informatycznej, dzięki której można otrzymać pomoc przez telefon albo internet. Wówczas rozwiązanie problemu następuje zdalnie, więc można uzyskać wtedy szybkie wsparcie.

Również można uzyskać pomoc na miejscu, na przykład wtedy, gdy konieczne jest wykonanie instalacji oprogramowania czy też naprawy sprzętu. Wtedy pracownicy firmy informatycznej przyjeżdżają do klienta.

Jaka jest cena outsourcingu informatycznego?

Jeżeli chodzi o outsourcing IT w Warszawie, ceny będą głównie zależne od wybranego wariantu obsługi oraz od tego, jak dużo stanowisk znajduje się w firmie.

Zwykle rozpoczynają się one już od około 500 złotych w przypadku podstawowej obsługi, natomiast w większych firmach mogą one dochodzić nawet do 3 000 złotych na miesiąc.

Aby dowiedzieć się o tym, ile dokładnie kosztuje outsourcing IT w Warszawie, warto bezpośrednio skontaktować się z paroma firmami oferującymi obsługę w tym zakresie. 

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?