Tutaj jesteś

Ochrona przeciwpożarowa instalacji elektrycznych.

15 lutego 2021 Bezpieczeństwo Ochrona przeciwpożarowa instalacji elektrycznych

Instalacje elektryczne, tak w domu, w firmie, jak i w dużym zakładzie produkcyjnym stanowią jeden z kluczowych sieci, bowiem to właśnie dzięki nim mogą prawidłowo funkcjonować sprzęty codziennego użytku oraz urządzenia specjalistyczne umożliwiające wykonywanie zadań zawodowych i tym samym generowanie zysków. Niemniej jednak, do niedawna jeszcze kluczowe znaczenie dla producentów miała przede wszystkim końcowa cena produktu – musiała być ona możliwie jak najniższa, aby przyciągnąć konsumenta i sprawić, żeby za jednym razem nabył on jak największą ilość metrów bieżących okablowania danego typu. Jak łatwo się domyślić, nierozerwalnie wiązało się to ze stosowaniem suboptymalnej jakości materiałów, co z kolei bezpośrednio przekładało się na większe ryzyko wystąpienia spięć, awarii, a także pożarów.

Obecnie do bezpieczeństwa domowników, pracowników oraz osób postronnych przykłada się o wiele większą wagę, a dostawcy starają się jak mogą, aby zoptymalizować rozwiązania z zakresu ochrony przeciwpożarowej bez jednoczesnego nadmiernego zwiększania ceny swoich wyrobów. Jednym z rozwiązań, które miało swój debiut w branży dość niedawno, jednakże wręcz błyskawicznie zaskarbiło sobie znaczną rzeszę zwolenników było wykorzystanie w procesie produkcyjnym tak zwanych materiałów bezhalogenowych. Dlaczego są one tak popularne?

Powód leży w fakcie, iż kable elektryczne niepalne powstające z takich surowców, w przeciwieństwie do swoich tradycyjnych odpowiedników, nie generują dużych ilości ciemnego, gryzącego, szkodliwego dla zdrowia oraz uniemożliwiającego przeprowadzenie skutecznej akcji ratunkowej dymu. Okablowanie bezhalogenowe w przypadku zaprószenia ognia emituje niewielkie ilości oparów, które to są także niemalże przezroczyste, a więc o wiele prostszym staje się zidentyfikowanie ofiar pożaru, a następnie wyprowadzenie ich z budynku przed przystąpieniem do prób zażegnania problemu.  

Ciekawym rozwiązaniem jest także podjęcie starań mających na celu minimalizację ryzyka rozprzestrzeniania ognia na pojedynczym kablu. Na rzeczony sposób ochrony przeciwpożarowej liczyć możemy szczególnie w sytuacji, gdy podejmiemy decyzję o nabyciu wysokiej jakości wyrobu renomowanej firmy cieszącej się doskonałą renomą na rynku. Jest to kolejny powód, dla którego powinniśmy szerokim łukiem omijać okablowanie relatywnie tanie, jednakże pochodzące z niewiadomego źródła, powstające z niskiej jakości materiałów, czy w końcu nieposiadające jakichkolwiek atestów czy certyfikatów potwierdzających, że wyrób taki poddany został rygorystycznym testom, jak również – że przeszedł je w sposób zadowalający. 

Z przyjemnością informujemy, że nasi przedstawiciele z chęcią polecą Państwu produkty, w przypadku zastosowania których ryzyko poniesienia znacznych strat materialnych czy też uszczerbku na zdrowiu lub życiu ograniczone będzie do absolutnego minimum. Wystarczy, że skontaktują się Państwo z nami korzystając z danych dostępnych na naszej stronie internetowej albo też podejmą Państwo decyzję o złożeniu bezpośredniej wizyty w naszej siedzibie! 

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?