Tutaj jesteś

Kolumny podłogowe – czy warto inwestować w bardzo dużą moc?

8 lipca 2020 Urządzenia

Gdy wchodzimy do sklepu i oglądamy kolumny stereo, zastanawiamy się nad tym, czy kiedykolwiek w ogóle wykorzystamy ich moc. Odpowiedź powinna być oczywista dla wszystkich – raczej nie. Większość konstrukcji może pochwalić się nawet imponującym poziomem w granicy 100-300 W. Jak to wygląda w przypadku innych, standardowych i znanych głośników, które używamy najczęściej w swoich domach?

Przygotowaliśmy krótki materiał, który powinien przedstawić Ci kolumny podłogowe w taki sposób, by odkryły one przed tobą wszystkie swoje tajemnice. Jesteś ciekaw, co ciekawego możemy Ci zaproponować? W takim razie nie ma sensu czekać i warto przejść od razu do lektury. Zapraszamy serdecznie i pamiętaj, by zawsze korzystać z oferty renomowanych sklepów. Pracują tam eksperci i profesjonaliści, którzy w razie potrzeby odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania lub wątpliwości oraz pomogą znaleźć model doskonały.

Kolumny stereo i ich moc

Standardowe kolumny podłogowe mogą pochwalić się mocą od 60-150W. Coraz mniej osób inwestuje do prywatnego zastosowania w modele powyżej tej granicy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Załóżmy hipotetycznie, że głośniki komputerowe dysponują mocą między 5-10W. Głośniki w telewizorach również posiadają taką moc. Czy jeśli ustawisz poziom głośności na full, nie będzie zbyt głośno? Oczywiście, że tak będzie. W jakim celu więc kupuje się kolumny podłogowe, które są kilkukrotnością tego poziomu, skoro będziemy wykorzystywać jedynie ułamek ich możliwości?

Jakość dźwięku

Włącz głośniki i ustaw je na maksymalną moc raz jeszcze. Czy dźwięk w tym momencie jest satysfakcjonujący? Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że jest bardzo mocno zniekształcony i wystarczy jedynie kilka minut eksploatacji, by zaczęły się one za chwilę rozgrzewać do zbyt wysokiego poziomu. Będą również coraz gorzej grały, a po krótkiej chwili w ogóle przestaną to robić. Kolumny podłogowe mające ok. 50W poradziłyby sobie jednak na tym poziomie znakomicie. Mimo że byłoby głośno, dźwięk wciąż byłby czysty, przyjemny, a sama konstrukcja niemal nie zauważyłaby nawet, że dla statystycznego odbiorcy jest na bardzo wysokim poziomie głośności.

Chyba nie trzeba już nikogo przekonywać do tego, że inwestycja w kolumny podłogowe o mocy powyżej 50W to dobre rozwiązanie zarówno do słuchania muzyki, jak i filmów. Ich moc powinna być jednak uzależniona od pomieszczenia, w którym będą używane. Jeżeli mieszkanie będzie mieć dużo większy metraż, spokojnie możesz sięgnąć po asortyment o wiele mocniejszy.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?