Kino w Twoim pokoju

Nowoczesne mieszkania czy też domy stają się coraz częściej centrum dowodzenia każdej rodziny. Z domu możemy przecież pracować, rozmawiać z ludźmi z całego świata, uczyć się nowych rzeczy czy też oglądać filmy w najwyższej jakości. Jakość oglądanych filmów to nie tylko doznania wizualne, ale również te dźwiękowe. Tworząc swoje miejsce, w którym poczujemy się jak wielkiej sali kinowej potrzebujemy dobrego sprzętu audio i tu pojawia się pytanie:

Jaki amplituner i głośniki do kina domowego?

Możliwości jest bardzo wiele, od tych tanich podstawowych sprzętów stereo, do tych bardziej rozbudowanych propozycji urządzeń wielokanałowych. Na samym początku trzeba określić jakimi odbiorcami jesteśmy i co pozwala nam w pełni cieszyć się kinem. Jeżeli nie jesteśmy zbyt wybredni i nie zajmuje nas wyszukiwanie w filmie najdrobniejszych szczegółów związanych z dźwiękami to nie musimy zbyt mocno rozbudowywać naszego sprzętu. W takim przypadku wybór amplitunera z dwiema kolumnami powinien być wystarczający. Zapewni nam on pożądane doznania słuchowe oraz nie nadszarpnie naszego portfela.

Co dodać do kina domowego?

Opcją dodatkową może być dokupienie subwoofera, który doda dźwiękowi głębi poprzez dodatkowe niskie tony. Natomiast jeżeli jesteśmy zapalonymi słuchaczami czy też kinomanami i chcemy, aby nasz sprzęt oprócz wysokiej jakości zapewniał nam nagłośnienie w całym mieszkaniu to uwagę powinniśmy zwrócić na urządzenia wielokanałowe, które pomogą nam zintegrować kilka urządzeń. Rozpatrując zakup amplitunera kina domowego powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii parametrowych takich jak:
Funkcje sieciowe, które umożliwiają nam słuchanie muzyki z kilku urządzeń takich jak smartfony, tablety czy komputery.


Moc znamionowa określając nic innego to, czy urządzenie będzie zdolne nagłośnić nasze pomieszczenie. Im wyższa moc, tym z reguły większa powierzchnia, którą możemy nagłośnić.
Impedancja. Parametr już nie tak aktualny jak dawniej, ponieważ większość kolumn będzie w stanie współgrać z naszym amplitunerem.

Podsumowując. Ofert związanych z wyborem sprzętu audio można znaleźć na rynku bardzo wiele. Od drogich, flagowych bestii, które są w stanie zintegrować nawet do 13 kolumn głośnikowych, co pozwoli nam stworzyć warunki niczym w profesjonalnym kinie, do tańszych urządzeń, które również posłużą nam bardzo dobrze. W tych tańszych propozycjach mamy już możliwość zintegrowania nawet do 9 czy 7 kolumn głośnikowych. Wszystko zależy od warunków mieszkalnych, ewentualnej cierpliwości sąsiadów oraz od zasobności naszego portfela.

Redakcja teletechnika-system.pl