Tutaj jesteś

Dlaczego warto sięgać po szkła hybrydowe?

17 lutego 2020 Media

Na rynku produktów dedykowanych ochronie dotykowych wyświetlaczy w nowych modelach telefonów znajdziemy zarówno tradycyjne szkła hartowane o zróżnicowanych poziomach twardości, jak i szkła hybrydowe, które charakteryzują się większą elastycznością, a przez to w mniejszym stopniu narażone są na pękanie. Sklepy zajmujące się sprzedażą akcesoriów do telefonów, takie jak caseroom.pl do swojej oferty coraz chętniej wprowadzają te drugie rodzaje zabezpieczeń. Z czego wynika ich popularność?

Elastyczne szkło jest mniej podatne na pękanie

Jednym z największych atutów szkła hybrydowego jest jego duża elastyczność. Produkty znanych marek są tak elastyczne, że bez problemu można zgiąć je na pół, co w przypadku tradycyjnego szkła hartowanego jest zupełnie niemożliwe. Dzięki temu uderzenie ekranem telefonu o twardą powierzchnię, na przykład wówczas, gdy telefon wyślizgnie się z dłoni i spadnie na ziemię, nie musi oznaczać jego stłuczenia. Elastyczne szkło hybrydowe zamortyzuje siłę uderzenia, przez co ryzyko pęknięcia wyświetlacza jest wyraźnie mniejsze. W ofercie sklepu caseroom.pl znajdziesz wiele rodzajów szkła hybrydowego dedykowanego ochronie nie tylko dotykowych wyświetlaczy telefonów, ale także wrażliwych na zarysowania obiektów aparatów. Nowoczesne, markowe szkła hybrydowe charakteryzują się również dość dużą odpornością na zarysowania i choć nie jest ona na tak dobra, jak w przypadku klasycznego, twardego szkła hartowanego, to jednak wydaje się wystarczająca dla przeciętnych użytkowników.

Doskonałe odwzorowanie dotyku i kolorów

Ze względu na zdecydowanie mniejszą grubość od szkła hartowanego, elastyczne szkło hybrydowe w mniejszym stopniu wpływa na komfort codziennej obsługi telefonu. Po zamontowaniu na ekranie jest niemal niewidoczne dla oka, gwarantuje również doskonałe odwzorowanie każdego ruchu. Oferowane przez sklep caseroom.pl szkła hybrydowe dbają także o doskonałą jakość obrazu, w najmniejszym stopniu nie wpływając na jego zniekształcenie czy przerysowanie oryginalnych kolorów.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki rodzaj zabezpieczenia na ekran smartfona wybrać, inwestycja w porządnej jakości szkło hybrydowe wydaje się jak najbardziej słuszna. To nowoczesne rozwiązanie stanowiące rozwinięcie dla klasycznych szkieł hartowanych, które co prawda są odporne na zarysowania, ale nie zapewniają wystarczającej ochrony przed stłuczeniem ekranu. Odwiedzając dobrze zaopatrzone sklepy z akcesoriami GSM, bez trudu odnajdziesz szkło dopasowane do swojego smartfona.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?