Tutaj jesteś

Wybieramy drukarkę do drukowania zdjęć

18 grudnia 2019 Media

Jeśli należycie do miłośników fotografii i nie wyobrażacie sobie życia bez zrobienia chociaż kilku zdjęć dziennie (i nie chodzi tu o selfie na portale społecznościowe, ale o prawdziwą fotografię) to z pewnością zastanawialiście się już nad zakupem drukarki, która będzie potrafiła wiernie wydrukować wasze najlepsze prace.
Do tego typu operacji nie wystarczy zwykła atramentowa „plujka” i potrzebny będzie sprzęt bardziej zaawansowany, stworzony specjalnie do wydruku zdjęć.

Drukarka fotograficzna – co to jest?


Sprzęt, którego szukacie to drukarka fotograficzna. Na rynku dostępnych jest obecnie tak wiele modeli, że wybór odpowiedniego może przysporzyć pewnych problemów, zwłaszcza jeśli wcześniej nie korzystaliście z tego rodzaju sprzętu.

Drukarka do zdjęć w przystępnej cenie?


Pierwszą sprawą na jaką należy zwrócić uwagę podczas wybierania drukarki do zdjęć jest przede wszystkim budżet jakim dysponujecie na zakup. Istnieją urządzenia, na tyle uniwersalne i tak wysokiej klasie, że bez problemu poradzą sobie z dowolnym zadaniem z tej dziedziny, jednak ich cena nie jest specjalnie zachęcająca, zwłaszcza dla fotografa amatora.


Mogę was jednak uspokoić, że już średnia klasa urządzeń jest w stanie obsłużyć potrzeby przeciętnej osoby pragnącej drukować zdjęcia w domu. Również ich ceny nie są zastraszające, jednak należy pamiętać, że są to urządzenia, które nie będą się nadawały do bardziej profesjonalnych zadań, dlatego ich użycie przez zawodowych fotografów raczej mija się z celem.


Drugą istotną kwestią jest to czy interesuje was sprzęt stacjonarny, czy na przykład macie ochotę zabierać go ze sobą w podróże, żeby od razu móc wywołać najciekawsze prace. Drukarki stacjonarne są oczywiście większe i cięższe od mobilnych, ale w zamian pozwalają na wydruk większych formatów, oraz wyposażone są w dodatkowe funkcje np, skaner.
Drukarki mobilne to raczej sprzęt dedykowany dla fotografów podróżników. Są lekkie i poręczne, ale ich wadą jest ograniczony rozmiar formatów zdjęć jakie są w stanie wydrukować. Do zwykłych zdjęć w formacie pocztówkowym powinna być jednak wystarczająca i powinna zadowolić większość użytkowników, oczywiście o ile nie jest to model z najniższej półki cenowej, który nie będzie posiadał odpowiednich parametrów technicznych.


Drukarki fotograficzne możemy również podzielić na atramentowe, termosublimacyjne i laserowe. Najtańsze będą modele atramentowe, które dzięki swoim możliwościom pozwalają na całkiem niezłą jakość wydruku.
Najdroższe w tym zestawieniu są drukarki termosublimacyjne, jednak oferują one możliwość wydruku zdjęć o bardzo wysokiej jakości i trwałości.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?