Tutaj jesteś

Jakie są zalety i wady własnego hostingu?

8 stycznia 2020 Internet

Warto zdawać sobie sprawę, że zdecydowana większość zaangażowanych blogerów w pewnym momencie podejmuje decyzję o wykupieniu własnego hostingu. Należy koniecznie zaznaczyć, że takie rozwiązanie ma nie tylko zalety, ale również wady. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dopiero na ich bazie powinno się podjąć decyzję o wykupieniu własnego hostingu lub pozostaniu przy usługach jakie oferuje darmowa platforma. Jakie są zalety i wady własnego hostingu?

Zalety własnego hostingu

Nie wszyscy wiedzą, że własny hosting umożliwia uzyskać nie tylko swobodę nad wyglądem bloga. Możliwe jest również wdrożenie praktycznie każdego indywidualnego projektu. Warto również wiedzieć, że WordPress pozwala także użytkownikowi na skorzystanie z bardzo dużej liczby bezpłatnych motywów, które można bez żadnego problemu przeglądać czy instalować.

Pozwala to właścicielowi bloga także na zdecydowanie większe oddziaływanie na jego funkcjonalność. Użytkownik może również samodzielnie stworzyć wtyczkę do WordPressa, a także dodawać różne nowe funkcje. Czytelnik otrzyma dzięki temu praktycznie każdy rodzaj funkcjonalności.

Administrator danego bloga może ponadto dzięki własnemu hostingowi wzbogacić swoją stronę o różne usprawnienia czy zabezpieczenia jeżeli chodzi o pozycjonowanie. Koniecznie należy zaznaczyć, że płatny hosting daje również użytkownikowi prawo do decydowania o lokalizacji czy komercyjną działalność. Wybierając własny hosting można również decydować o dostawcy czy wybranych usługach. Nie ma oczywiście takich możliwości w przypadku darmowej platformy.

Wady własnego hostingu

Należy mieć świadomość, że zdecydowanie najczęściej wymienianą wadą osobistego hostingu jest obowiązek płacenia za domenę. Ponadto koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prowadzenie własnego bloga na bardzo wysokim poziomie wiąże się z inwestycją. W przypadku bardzo dużego ruchu zwykły typowy hosting może nie wystarczyć, koszty mogą w ten sposób zdecydowanie wzrosnąć.

Warto również zaznaczyć, że tak duży ruch będzie wymagał ogromnej popularności bloga, co oczywiście przełoży się na zyski właściciela. Należy także wiedzieć, że hosting dedykowany wystarczy na wiele lat. Z czasem jego rozwój może jednak wymagać od twórcy bloga dodatkowych inwestycji. Koniecznie do opłat trzeba doliczyć koszty związane z utrzymaniem domeny. Nie można zapomnieć, by dbać o utrzymanie oprogramowania WordPress, wtyczek czy motywów. Elementy muszą być systematycznie aktualizowane, co umożliwia uzyskać ulepszone funkcje czy zabezpieczenia.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?