Tutaj jesteś

Wiem gdzie jesteś!

15 listopada 2019 Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to podstawa. Zdaje sobie z tego sprawę każdy przedsiębiorca. Zaufanie do pracowników jest ważne, jednak często powierza się sprzęt o bardzo dużej wartości. Transport jest idealnym tego przykładem. Wysyłając pojazdy daleko w świat trzeba mieć świadomość, że może zdarzyć się bardzo dużo złych rzeczy. Odpowiednie systemy mogą uratować nie tylko sprzęt, ale i ludzkie życie.

Jak zabezpieczyć swój towar w transporcie?

Firmy zajmujące się transportem posiadają w swojej flocie bardzo dużo pojazdów. Są one wysyłane we wszystkie zakątki świata. Wydarzyć może się wszystko. Od nieuczciwego pracownika po katastrofę w ruchu lądowym. Właściciel firmy powinien móc sprawdzić co aktualnie dzieje się z jego własnością oraz czy wszystko przebiega pomyślnie.

Monitoring pojazdów – warto?

Monitorowanie pojazdów pozwala nie tylko na bieżąco sprawdzić gdzie znajduje się konkretne auto. Pozwala też na sprawdzenie prędkości, z jaką się aktualnie porusza oraz jaką przebyło trasę. Kiedy naszym zarobkiem jest wysyłanie transportu, wtedy ważne jest, żeby ograniczyć koszty z nim związane. Dzięki śledzeniu trasy mamy możliwość poinformowania kierowcy o lepszej i szybszej drodze. W końcu nikt nie jest nieomylny a osobie, która obserwuje wszystko z góry jest zdecydowanie łatwiej wspomóc osobę za kółkiem. Można też przeanalizować zakończone kursy i porównać ze zużytym paliwem. Może się bowiem okazać, że nieco dłuższa trasa pozwoli ostatecznie zaoszczędzić.

W przypadku, w którym utracimy kontakt z naszym pracownikiem mamy możliwość zlokalizowania auta na mapie. Może się przecież okazać, że pojawił się jakiś poważny problem. Jeśli zauważymy, że pojazd znajduje się w miejscu, w którym nie powinien wtedy mamy możliwość szybkiego powiadomienia odpowiednich organów. Nieszczęśliwym zrządzeniem losu może się przytrafić, że któreś z aut zostanie skradzione. Monitoring pojazdów pozwoli zlokalizować zgubę.

Nawet w przypadku kiedy sygnał GPS zostanie wyłączony przez przestępcę będziemy mogli podać ostatnią lokalizację. Bardzo często na takiej podstawie będzie łatwiej zaradzić w takim wypadku. Zwłaszcza, że chodzi o sprzęt, który najczęściej jest sporo wart. Nasza załoga też powinna czuć się dzięki temu bezpieczniej. W końcu szybka reakcja niekiedy może zaważyć nawet o ich życiu.

Każdy doświadczony kierowca zdaje sobie sprawę z tego, że na drodze może wydarzyć się bardzo wiele sytuacji. Często ciężko cokolwiek zaradzić. Monitoring pojazdów pozwala mieć sytuację pod kontrolą i dać obraz tego co się aktualnie dzieje. Zwłaszcza, że oferta monitoringu jest bardzo szeroka i pozwala na przesyłanie wielu istotnych informacji.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?