Tutaj jesteś

Lumix GH5 dla wymagających użytkowników

27 marca 2020 Fotografia

Fotografia to Twoja pasja? Dopiero zaczynasz, lecz od razu chcesz sięgnąć po wysokiej klasy sprzęt, który zapewni Ci funkcjonalność i wspaniałe możliwości? Chcesz podnieść poziom swoich realizacji? Wykorzystując wysokogatunkowe wyposażenie o wiele szybciej uda Ci się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, które na pewno przełożą się również na satysfakcję i podniesienie poziomu prac.

Każdy fotograf potrzebuje dwóch podstawowych narzędzi. Pierwszym jest body, czyli sam aparat. Niewiele jednak zrobi bez dobrze dopasowanego i wysokogatunkowego obiektywu. Dziś przedstawimy Lumix GH5 i kilka istotnych obiektów, które będą niezbędne do różnych rodzajów fotografii.

Czemu akurat Lumix GH5?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jakość wykonania aparatu, ma znaczenie na same zdjęcia. Często można spotkać się z opinią, że najważniejszy jest obiektyw i teoretycznie jest to prawda, to body ma ogromne znaczenie również dla wyciągnięcia detali. Mówiąc w skrócie: połączenie wysokiej jakości aparatu i obiektywu, daje najlepsze efekty pod każdym względem. Lumix GH5 jest tego najlepszym przykładem.

Obiektywy do fotografii ludzi i przedmiotów

Portrtety, postacie i fotografia produktowa lubią zbliżenia. Doskonale zatem w tym wypadku sprawdzą się wysokiej klasy obiektywy od ogniskowej 35 mm, do 85 mm. Oczywiście pozostaje również kwestia światła, ponieważ rozmycie tła to również porządany efekt, który osiągniemy w przypadku mniejszych wartości. Nic zatem dziwnego, że najpopularniejszy wybór to granica między 50-58 mm i światło 1.4-2.

Obiektywy do pejzaży lub wnętrz

Czym różni się dobry obiektyw do robienia zdjęć natury i wnętrz pomieszczeń? Ogniskową i światłem. Lumix GH5 oferuje możliwość doboru wielu propozycji, lecz w przypadku natury, doskonale sprawdzą się obiektywy z ogniskową na poziomie od 10 do 25 mm. Ich kąt jest wystarczająco szeroki, by objąć satysfakcjonujący teren. Co ze światłem? Przy pejzażach dziennych nie jest to tak istotne, ponieważ lepiej wykorzystywać większe wartości, np. ponad 4.5, manipulując czasem naświetlania.

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych propozycji wyróżniamy także teleobiektywy, które oferują naprawdę imponujące przybliżenie. Warto zaznaczyć jednak, że sprawdzają się one przy niszach typu fotografia zwierząt lub wydarzeń sportowych. Mogą jednak znaleźć swoje zastosowanie również na koncertach itp. Jeśli więc któraś z powyższych kategorii Cię interesuje, nie obejdzie się bez obiektywu posiadającego ogniskową powyżej 100 mm.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?