Tutaj jesteś

Karty pamięci do aparatów fotograficznych

21 grudnia 2019 Fotografia

Aparat fotograficzny ma praktycznie każdy z nas i chociaż coraz częściej ograniczamy się do używania aparatu wbudowanego w telefonie, to są sytuacje gdy wyciągamy z pokrowca aparat cyfrowy.
Wyjazd na urlop, wakacje czy różnego rodzaju imprezy są okazją do tego, by uwolnić swe fotograficzne pasje, wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe baterie, akumulatory i karty pamięci do aparatów fotograficznych.


Te ostatnie są najważniejsze, bo nikt nie lubi gdy po kilku naciśnięciach spustu migawki wyświetla się brak pamięci i nie ma możliwości dodania kolejnych obrazów.


Jaką kartę pamięci wybrać?


Większość aparatów cyfrowych używa kart SD/SDHC/SDXC lub CF, żeby upewnić się jaki rodzaj karty dedykowany jest naszemu aparatowi wystarczy odczytać symbol znajdujący się w gnieździe lub tuż przy nim.

Kiedy już upewniliśmy się co do rodzaju karty pamięci w naszym aparacie fotograficznym musimy zdecydować, jaką pojemność powinna mieć.


Odpowiedź na to pytanie jest prosta, wszystko zależy od tego, ile zdjęć średnio robimy, czy nagrywamy filmy, czy aparat fotograficzny potrzebny jest nam okazjonalnie czy posługujemy się nim często, a nawet bardzo często.


Jeśli robimy kilkaset zdjęć, wystarczy karta o małej pojemności, np. 2-4 GB- będzie dla nas wystarczająca, a i wydatek związany z zakupem karty nie będzie zbyt duży.
Natomiast kiedy zamierzamy robić zdjęcia, nagrać kilka filmów to warto zaopatrzyć się w kartę o pojemności 8-16 GB, lub nawet 32 GB, koszty zakupu będą znacznie wyższe, ale coś za coś, tym bardziej, że jest to wydatek na długie lata.


Możemy sobie również zafundować kartę o pojemności 128GB lub nawet 2TB- karty typu SDXC- które nie dość, że są w stanie pomieścić naprawdę mnóstwo informacji, to są jeszcze bardzo szybkie.

No właśnie, nie tylko pojemność, ale i szybkość jest istotna przy zakupie karty pamięci do aparatu fotograficznego, docenimy ją np w przypadku jakości nagrywanych filmów.
Producenci oznaczają je różnymi klasami prędkości od 2 przez 4, 6, 8 do 10 oraz nowy rodzaj UHS Speed Class z oznaczeniem 1.
Im wyższa klasa prędkości tym lepsza jakość i szybkość transferu danych.

Producenci kart do aparatów


Na rynku kart pamięci jest kilku wiodących producentów, którzy dbają o jakość swoich produktów i prześcigają się w walce o klienta.
Nam użytkownikom, łatwiej dzięki temu kupić dobrej jakości sprzęt do aparatu niezależnie od marki jaką wybierzemy, a kiedy już to nastąpi wystarczy cieszyć się z łapania okazji wartych uwiecznienia na zdjęciach i bezpiecznie zapisanych w naszych nowych kartach pamięci.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?