Tutaj jesteś

Jakie są przełączniki sieciowe?

2 stycznia 2020 Internet

Bez odpowiedniej liczby przełączników sieciowych nie ma inteligentnego domu. To właśnie dzięki przełącznikom działa sieć komputerowa w zakresie tworzenia systemów bezpieczeństwa CCTV IP. Zadaniem przełączników sieciowych jest transportowanie danych pomiędzy urządzeniami działającymi w obrębie tej samej sieci. Ponadto warto tez jest zawsze pamiętać, by kupować przełączniki sieciowe wyprodukowane przez markowych producentów tego rodzaju sprzętu.

Jakie przełączniki wybrać?


Przełączniki powinny być dostatecznie zabezpieczone i najlepszym zabezpieczeniem jest dla nich Internet Protokol Security (IPSec). Dzięki temu właśnie zabezpieczeniu zostają negocjowane wszystkie połączenia pomiędzy danymi urządzeniami, które między sobą współpracują.


Ten rodzaj zabezpieczenia przełączników sieciowych, najczęściej jest stosowany w dużych sieciach, w których zawarte są duże bazy danych.


Jest bardzo dużo rodzai przełączników sieciowych, różnią się one między sobą ilością portów.

Podstawowe rodzaje przewodników to:


– Switch PoE Fast Ethernet, najczęściej stosowany jest do instalacji CCTV IP i posiada 9 portów sieciowych,
– Zewnętrzny switch do kamer IP, ten przełącznik sieciowy jest dodatkowo wyposażony w uchwyt opaskowy,
– Switch PoE Fast Ethernet 24 portowy, ten przełącznik sieciowy najczęściej stosowany jest do bardzo dużych sieciowych typu CCTV IP lub VoIP. Dodatkowo ten rodzaj przełącznika został wyposażony w funkcjonalność, na ogół stosowaną w listach dostępu lub routingach statycznych.
– Switch Netis 8 portowy przełącznik, który jest bardzo łatwy w obsłudze, ponadto ma metalową obsługę desktopu i można go bardzo szybko zainstalować. Ten przełącznik sieciowy nie wymaga by użytkownik wykonywał jakąkolwiek konfigurację.


Rodzaje przełączników sieciowych różnią się ilością posiadanych portów oraz swoim zastosowaniem. Każdy rodzaj jest przeznaczony do innej pracy w sieci. Ponadto dodać należy, że dzisiaj większość pracujących sieci lokalnych w głównej mierze opiera się głównie o przełączniki sieciowe. Takie sieci nazywane są sieciami przełączanymi.


Ethernet jest najbardziej popularnym standardem w takich sieciach.
Zadania przełączników sieciowych są bardzo proste i polegają głównie na tym, że łączą z urządzeniami końcowymi i robią to poprzez swoje kolejne porty. Inaczej mówiąc odbierają dane od nadawcy i następnie przekazują je do portu, do którego podłączony jest odbiorca.


To, że przełączniki sieciowe są tak różne, w dużej mierze pozwala je odpowiednio dopasować do danych urządzeń, z którymi mają współpracować.

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?