Tutaj jesteś

Laptop i tablet jako jedno urządzenie

18 grudnia 2019 Komputer

Szybki rozwój technologii oraz pojawianie się rynku coraz to nowych urządzeń rozwiązuje bardzo wiele problemów, ale jak to zwykle bywa rodzi kolejne, które powstają w związku z różnymi możliwościami i funkcjami poszczególnych modeli czy typów sprzętu. Jedne posiadają bardzo dużą moc obliczeniową, która jest konieczna zwłaszcza w przypadku wykorzystywania sprzętu do prac związanych z grafiką komputerową lub jeśli komputer ma służyć głównie jako platforma do gier.

Możliwości te są jednak okupione brakiem mobilności i pomimo, że dysponując odpowiednio dużym budżetem możemy sobie pozwolić na zakup laptopa o bardzo wysokiej wydajności, to jednak ciągle będzie to urządzenie o dość dużym gabarycie i raczej ciężkie. Jest to problem zwłaszcza w przypadkach jeśli nasz styl życia wymaga częstego przenoszenia laptopa, ale czego się nie robi dla wydajności.

Laptop vs tablet – co lepsze?


Z drugiej strony na rynku można też spotkać urządzenia o dużo mniejszych możliwościach ale za ta super lekkie i niesamowicie mobilne. Mowa tu o tabletach, które co prawda nie obsłużą większości aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej, ale do codziennych czynności jak przeglądanie internetu, czytanie książek czy sprawdzanie poczty wydają się wprost idealne.


Stare porzekadło głosi, że nie można mieć przecież wszystkiego, ale w przypadku branży elektronicznej nie do końca jest to prawda. Całkiem niedawno producenci sprzętu komputerowego zaskoczyli konsumentów bardzo interesującym typem urządzeń łączącym w sobie zalety obu powyżej opisanych.

Praktyczność i funkcjonalność w jednym


Laptop i tablet w jednym to niezwykle praktyczne urządzenie, którego bazę stanowi tablet o dość mocnych parametrach, do którego można doczepić dołączoną do zestawu klawiaturę. Ta baza z klawiaturą bardzo często zawiera również dodatkowy dysk twardy i porty, których trudno szukać w klasycznych tabletach. Całość po złożeniu wygląda całkowicie jak laptop, z tą różnicą, że w każdej chwili możemy odpiąć klawiaturę i cieszyć się pełną mobilnością jaką daje nam tablet.


Nie do przecenienia jest również dotykowy ekran, w jaki z konieczności wyposażone są takie urządzenia hybrydowe. Dają one użytkownikowi dodatkowe możliwości i potrafią naprawdę przyśpieszyć pracę.


Co prawda na rynku można już spotkać kilka modeli laptopów wyposażonych w dotykowy ekran, jednak nie mają one możliwości transformacji w dużo wygodniejszy tablet i przeniesienie się na przykład na kanapę dla wykonania czynności wymagających mniejszego zaangażowania.
Urządzenia hybrydowe nie są jeszcze tak mocne jak gamingowe laptopy, ale kto wie co przyniesie przyszłość?

Redakcja teletechnika-system.pl

Znamy się na komputerach, urządzeniach i mediach. Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ile kosztuje projekt domu

Projekty domów

7 lutego 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?