Jaki telewizor wybrać?

Telewizory to urządzenia, bez których trudno sobie wyobrazić wiele gospodarstw domowych. Telewizor znajdujący się w salonie uznawany jest za źródło rozrywki. Obecnie służą nie tylko do oglądania typowych programów telewizyjnych, ale również pozwalają korzystać z konsoli, pełnią rolę monitorów komputerowych.
Obecnie na rynku dominują telewizory wyposażone w ekrany LED, albo OLED. Potrafią one emitować obraz rozdzielczości 4K, Ultra HD, Full HD.

Jaki telewizor kupić?

Najlepszym wyborem okaże się zakup nowoczesnego modelu, wyposażonego w system Smart TV.
Telewizor OLED warto wybrać z uwagi na gwarancję otrzymania najlepszej możliwej czerni. Jednocześnie możemy liczyć na głęboki kontrast i wyraziste kolory. Do funkcjonowania na najwyższym poziomie, telewizory OLED wykorzystują diody LED. Każda taka dioda emituje oddzielne światło. Ma to przełożenie na otrzymanie realistycznego obrazu, akcja w czasie oglądania filmów jest od razu znacznie bardziej dynamiczna. Telewizory OLED mają wiele do zaproponowania pod względem zaawansowania technicznego, dlatego są przeważnie zdecydowanie droższe niż telewizory LED.
Telewizory LED to starsza technologia, na chwilę obecną częściej spotykana w polskich sklepach. W przypadku telewizorów LED, nie ma ograniczeń jeśli chodzi rozmiar ekranu.

Zastanów się nad swoim wyborem


Przy wyborze odpowiedniego telewizora do domu, dobrze jest zadać sobie uprzednio pytanie, jaka rozdzielczość ekranu będzie spełniać nasze wymagania. Nie zawsze, co wydaje się oczywistością, największa rozdzielczość oznacza tę najlepszą. Teoretycznie większa rozdzielczość gwarantuje lepsze odwzorowanie każdego detalu. Telewizory z większą rozdzielczością będą wykorzystywać pełnię swoich możliwości jedynie wtedy, gdy będą nadawać programy w sygnale HD. Przy słabszej jakości obrazu, jego emisja będzie pozostawiać wiele do życzenia.

W wielu przypadkach najlepszym wyborem będzie telewizor Full HD. Wyświetlacz 4k będzie dedykowany fanom filmów w jakości UltraHD lub miłośnikom konsoli do gier. Dla takich celów jest to optymalna rozdzielczość.
Przy wyborze najlepszego telewizora dużą rolę ogrywa też jego rozmiar. Jaka przekątna ekranu będzie mogła sprostać naszym wymaganiom? Kluczowym aspektem jest dopasowanie wielkości urządzenia, do wielkości pomieszczenia, w którym ma się ono znajdować.


Obecnie wschodzącym produktem na rynku RTV jest telewizor Smart. Za jego pośrednictwem możliwe jest korzystanie nie tylko z standardowych programów. Daje on dostęp do portali społecznościowych oraz wielu popularnych aplikacji typu YouTube.

Redakcja teletechnika-system.pl